|
Drukuj

Zapytaj o cenę

Granulat wiążący wodę do postaci żelu.

Silne opady deszczu, nawałnice, burze niekiedy skutkują zalaniami piwnic, podtopieniami gospodarstw itp. Sprzątanie po w/w zjawiskach pogodowych jest bardzo uciążliwe, czasochłonne i mało efektywne. Większość gospodarstw dotkniętych kataklizmem nie posiada żadnych pomp oraz innych maszyn do szybkiego usuwania skutków zalania. Posiadają natomiast łopaty i wiadra. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na szybką akcję po zalaniu wprowadziliśmy do swojej oferty środek, który pomaga w likwidowaniu skutków zalań i podtopień. Środek absorpcyjny Liftondrier prezentowany przez nas, i którego jesteśmy jedynym dystrybutorem w Polsce, to wysokiej jakości, ekologiczny środek wiążący wilgoć, wodę oraz zawiesiny na bazie wody do postaci gęstych żeli. Powstały żel można usunąć za pomocą łopaty i swobodnie go przetransportować. Środek ten może być również stosowany po akcjach gaśniczych w celu usunięcia wody.

Przy pozostawieniu żelu Liftondrier w pomieszczeniu zaciemnionym zamknięta wilgoć będzie oddawana do otoczenia bardzo powoli (nawet kilka miesięcy), jednak w przypadku wystawienia na działanie promieni słonecznych następuje przyspieszony rozpad i woda jest oddawana w ciągu kilku- kilkunastu godzin. W miejscu gdzie nastąpiło takie oddanie wody pozostaje galaretowany osad, który z czasem również zanika.

Żel absorpcyjny składa się z naturalnie występujących w przyrodzie pierwiastków (Sód), w ramach rozkładu po przyjęciu wilgoci rozkłada się na wodę (H2O), dwutlenek węgla (CO2) oraz sól (NaCl). Po uprzednim przygotowaniu miejsca gdzie chcemy zastosować żel należy ocenić w przybliżeniu przestrzenną wielkość rozlewiska i kierując się przelicznikiem z danych technicznych rozsypać równomiernie, ręcznie żel na rozlewisku. Przy określeniu ilości żelu do związania konkretnej ilości wody lub błota weźmy pod uwagę, że błoto zawiera ok 50% wody i na związanie rozlewiska błotnego potrzebujemy o połowę mniej żelu niż na rozlewisko typowo wodne. W przypadku niedostatecznego związania wilgoci należy dosypać granulek.

Wydajność środka Liftondrier uzależniona jest od zawartości soli w zawiesinie. 1 kg granulek może wchłonąć maksymalnie do 600l wody w czasie od 2 do 15 minut.


Zdjęcie

Granulat absorpcyjny LIFTONDRIER -

Granulat wiążący wodę do [...]
Szukaj według producenta

Nasze certyfikaty

Stale dążąc do uzyskania pełnej satysfakcji Klientów ze świadczonych przez nas usług, wdrożyliśmy i stosujemy System Zarządzania Jakością zgodnie z normą EN ISO 9001 : 2000 [...]

Po godzinach

Nasi ludzie po godzinach. [...]