Lifton Polska

Lifton Polska zajmuje się sprzedażą, serwisem oraz wynajmem maszyn budowlanych od ponad 28 lat.

icon_widget_image ul. Knurowska 16, 41-800 Zabrze icon_widget_image 32 276 14 28 icon_widget_image handlowy@liftonpolska.pl serwis@liftonpolska.pl

Sprzedaż maszyn oraz urządzeń

Oferujemy bogaty asortyment maszyn i urządzeń.

Wszystkie produkty można znaleźć w naszym sklepie internetowym.

Serwis i naprawa

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie serwisu oraz konserwacji maszyn budowlanych jak i wielu innych kategorii.

Wynajem sprzętu

Usługi wynajmu krótko i długoterminowego.
Oferujemy wynajem maszyn i urządzeń określonych marek oraz modeli.

Informacje o firmie

Explore the features

Lorem ipsum dolor sit ameet. Aenean commodo nec ligula eget dolor. Aenean et massa. Cum sociis Theme elit nisi.

Explore the features

Lorem ipsum dolor sit ameet. Aenean commodo nec ligula eget dolor. Aenean et massa. Cum sociis Theme elit nisi.

Explore the features

Lorem ipsum dolor sit ameet. Aenean commodo nec ligula eget dolor. Aenean et massa. Cum sociis Theme elit nisi.

Realizacje i współprace

Sprzedaż maszyn budowlanych Gliwice

 

Transformacja energetyczna naszej rodzimej gospodarki, a także liczne programy, których celem jest rozbudowa infrastruktury transportowej powodują, że nasza branża budowlana ma zapewniany rozwój w tych obszarach aż do 2027 roku. 

 

To jednak nie wszystko — nasz rząd na infrastrukturę przeznacza blisko 800 mld zł. Jasno z tego wynika, że zleceń budowlanych Ci nie zabraknie. Jako ich wykonawca masz jednak niełatwe zadanie — nadzór nad pracownikami budowlanymi to jedno, ale trzeba im także zapewnić odpowiedni sprzęt do pracy. 

 

Oferujemy Ci maszyny budowlane czołowych producentów, przeznaczone zarówno dla budownictwa, kolejnictwa, jak i drogownictwa. To dzięki nim zrealizujesz ważne zlecenia budowlane, a nawet pozyskasz nowych kontrahentów do współpracy, ponieważ wysokiej jakości urządzenia podnoszą prestiż przedsiębiorstwa. Zleceniodawca, który zobaczy, że plac budowy wyposażyłeś w wydajne maszyny, z chęcią powierzy Ci zadania. 

 

Sprzedaż maszyn budowlanych w Gliwicach, czyli dlaczego warto zainwestować we własny sprzęt?

 

Jak już wspominaliśmy, nowe maszyny budowlane, to przede wszystkim prestiż dla przedsiębiorstwa. Jeśli w swoim parku maszynowym nie dysponujesz żurawiem, betoniarką czy równiarką, nie możesz wykonać wielu zleceń. Tym samym zamykasz sobie drogę do realizacji dochodowych inwestycji. Pamiętaj, że do przetargów stają firmy budowlane o znacznej sile przebicia. Czym zatem ująć kontrahenta? Na pewno portfolio wykonanych dotychczas zleceń i właśnie wyposażeniem.  

 

A dlaczego nowa maszyna budowlana to dobry wybór? Ponieważ nikt wcześniej jej nie eksploatował — pracuje, wykorzystując pełnię swojej mocy. Jednak jest to możliwe jedynie wtedy, kiedy postawisz na urządzenia renomowanych producentów. Mamy w ofercie marki takie jak: Maruyama, Husqvarna, Amman, Auro Shatal. 

 

Tym, co przemawia za zakupem nowej maszyny budowlanej, jest gwarancja, którą ustala producent. Kupując maszyny używane, licz się z tym, że jej naprawa opiera się tylko o serwis pogwarancyjny. Nie możesz zatem oczekiwać, że fachowcy w razie usterki, użyją oryginalnych części. 

 

W Lifton Polska oferujemy Ci o wiele więcej niż tylko sprzedaż maszyn budowlanych w Gliwicach. Nasze usługi to także serwis i naprawa sprzętu budowlanego. Znajdziesz u nas urządzenia dla budownictwa, drogownictwa i kolejnictwa, więc plac budowy wyposażysz w odpowiednie maszyny (niezależnie do tego, jaki typ prac budowlanych wykonują Twoi fachowcy). 

 

Lifton Polska — bogata oferta maszyn budowlanych

 

Ponad 30 lat doświadczenia i mnóstwo wykonanych prac serwisowych — usuniętych awarii, wymiany części i wielu innych. Tak definiujemy swoją obecność na rynku. Naszą ofertę kierujemy do liczących się na rynku firm budowlanych, jak i budowlano-remontowych. 

 

W naszym magazynie znajduje się ponad 10 000 części zamiennych. Kupując naszą maszynę budowlaną, zyskujesz pewność, że przez długi czas spełni ona swoją funkcję. Nowe sprzęty budowlane to dobry wybór dla Twojego przedsiębiorstwa i zarazem inwestycja w bezpieczeństwo i komfort Twoich pracowników. W Lifton Polska zajmujemy się również przeglądami okresowymi, bez których maszyna nie może pracować na placu budowy. W okresie gwarancji stosujemy oryginalne części, a jeśli Twój sprzęt jest w okresie pogwarancyjnym — zamienniki. 

 

Co znajdziesz w naszej ofercie?

 

 • koparki kołowe, 
 • koparki gąsienicowe, 
 • koparko-ładowarki, 
 • ciągniki, 
 • spycharki, 
 • podnośniki, 
 • stabilizatory podłoża, 
 • walce drogowe. 

 

A także:

 

 • agregaty, 
 • pompy, 
 • sprężarki, 
 • szalunki do wykopów. 

 

Maszyny do robót ziemnych jako podstawowy sprzęt na placu budowy

 

Plac budowy nie mógłby się już obejść bez maszyn budowlanych przeznaczonych do robót ziemnych. Urabiają one, odspajają, usuwają grunt, przesuwają, zasypują oraz zagęszczają ziemię. Owe urządzenia dzielą się ze względu na rodzaj podwozia, na którym zamocowana jest maszyna. Popularne są maszyny gąsienicowe, kołowe, szynowe, kroczące oraz pontonowe. W ich obrębie wyróżniamy:

 

 • walce drogowe — zagęszczają masy nawierzchniowe lub grunty; wykorzystuje się je podczas robót ziemnych, największe maszyny tego typu oddziałują na podłoże nawet do kilku metrów głębokości, 
 • koparki — ich zadanie polega na oddzieleniu urobku od gruntu i przeniesieniu na inne, tymczasowe miejsce składowania; koparki często wykorzystuje się jako sprzęt przeładunkowy, mogą one pracować w trybie przerywanym lub ciągłym,
 • ładowarki łyżkowe — ten ciężki sprzęt budowlany przeznaczony jest do transportu urobku na niewielkie odległości, używa się ich także do odspajania zamarzniętego gruntu lub do przeładunku kamiennych bloków; inaczej niż w przypadku koparki załadunek na ładowarki łyżkowe odbywa się za pomocą mechanizmu jazdy, 
 • równiarki — przypominają one nieco spychacz z dodatkowym jednoosiowym wózkiem z przodu; to właśnie równiarki profilują podłoże pod budowę dróg lub poboczy, 
 • zagęszczarki — to maszyny budowlane zagęszczające podłoże, stosuje się je w przypadku budowy dróg, ścieżek rowerowych, podjazdów i kostki brukowej; samo zagęszczanie polega na pozbawieniu gruntu wody i cząsteczek powietrza; maszyna zaczyna wibrować, co powoduje, że ziemia staje się bardziej zbita. 

 

Naturalnie, maszyn budowlanych przeznaczonych do robót ziemnych jest znacznie więcej. Trudno nie wspomnieć o jezdnych piłach i przecinarkach do betonu, a także o młotach wyburzeniowych i młotach spalinowych. 

 

Sprzedaż maszyn budowlanych, serwis i fachowe doradztwo — to wszystko gwarantuje Ci Lifton Polska. Co więcej, proponujemy Ci sprzęty cenionych na rynku marek. Jesteś zdecydowany?